Reprezentant Promovare si Vanzare - Bucharest

Sorry, this advert is now closed. Click here to view our live vacancies.
Agriculture & Farming - Sales and Marketing
Ref: 20 Date Posted: Tuesday 30 Jul 2019

Pentru Clientul nostru, companie nationala importatoare si distribuitoare de suplimente alimentare, cu o prezenta de peste 20 de ani pe piata din Romania, cautam un Reprezentant Promovare si Vanzare

Descrierea jobului

  • Prospectarea pietei de profil in vederea identificarii potentialilor clienti;
  • Construirea si mentinerea relatiilor cu clientii noi si cei existenti;
  • Promovarea produselor si vanzarea acestora catre clientii identificati prin vizite la fermele si cabinetele alocate;
  • Negocierea conditiilor comerciale in vederea vanzarii produselor din portofoliu;
  • Mentinerea, permanenta, la curent cu informatii legate de piata de profil si concurenta;
  • Participarea la evenimente de profil destinate medicilor veterinari si nutritionistilor din fermele partenere
  • Intocmire baze de date si rapoarte saptamanale de activitate

Candidatul ideal

  • absolvent facultate medicina veterinara
  • buna capacitate de relationare interumana, persoana activa, implicata si orientata catre rezultate;
  • persoana serioasa si responsabila, cu excelente abilitati de negociere, cu intiativa in solutionarea situatiilor aparute
  • disponibilitate pentru deplasari aprox. 75 % din timp
  • experienta profesionala in promovarea si vanzarea produselor destinate fermelor de animale de min 3 ani
  • cunostinte solide de operare MS Office

Cei interesati, pot trimite CV-ul la adresa de email: applications@cvo.ro.