Property Manager - Bucharest

Sorry, this advert is now closed. Click here to view our live vacancies.
Real Estate - Sales and Marketing
Ref: 45 Date Posted: Monday 04 Mar 2019

Pentru Clientul nostru,o companie multinationala (real estate developer), cautam un Property Manager.

Descrierea jobului

Raporteaza catre: Directorul General

Responsabilitatea principală a Property Managerului este de a gestiona toate aspectele referitoare la proprietatile imobiliare existente in portofoliu si rezolvarea tuturor problemelor de natura organizatorica in legatura cu proprietatile existente:

  • efectuează toate operaţiunile necesare in faza de post-achiziţie (înregistrare oficiu cadastru inregistrare fiscala, plata taxelor aferente), in vederea respectarii tuturor cerintelor legale in vigoare si a procedurilor interne;
  • interactioneaza si coordoneaza echipa de facility management;
  • efectueaza conectarea tuturor proprietatilor la retelele de utilitati publice, recomanda solutii alternative si renegociaza pretul utilitatilor in vederea eficientizarii costurilor proprietatii;
  • programeaza operatiunile de mentenanta si reparatii curatenie;
  • negociaza contractele cu furnizorii de servicii in limita bugetului aprobat si cu respectarea procedurilor in vigoare;
  • inspecteaza regulat proprietatile pentru a se asigura ca totul este in stare buna de functionare;
  • rezolva pe loc toate problemele minore de functionare care nu necesita interventii specializate;
  • verifica ca serviciile oferite de contractori sa corespunda din punct de vedere al calitatii cu prevederile contractuale si urmareste rezolvarea ulterioara a oricaror alte deficiente;
  • pastreaza o relatie permanenta cu chiriasii in vederea rezolvarii tuturor deficientelor semnalate de catre acestia;
  • are o atitutine proactiva, venind in intampinarea tuturor problemelor semnalate de chiriasi si contribuie semnificativ la mentinerea gradului de satisfactie al chiriasior;
  • pune in aplicare toate prevederile contractelor de chirie si monitorizeaza respectarea clauzelor contractual de catre chiriasi;
  • solutioneaza toate plangerile chiriasilor si coordoneaza procesul de evacuare daca acesta devine necesar;
  • urmareste lunar toate platile in legatura cu o proprietate si avizeaza spre refacturare toate cheltuielile de utilitati;
  • prezinta lunar un raport de monitorizare a costurilor pe proprietatile aflate in portofoliu;
  • intocmeste si transmite spre aprobare bugetele de CAPEX si OPEX;
  • aproba lucrari de inlocuire si/sau reparatii pentru echipamentele din cladirile companiei;
  • este responsabil de impartirea cheiltuielilor din Bugetul de Service Charges pe centre de cost, de reconcilierea acestuia si de mentinerea acestuia in limitele comunicate de catre superior;
  • este responsabil cu project managementul lucrarilor de constructii initiate de catre el;
  • acorda suport tehnic chiriasilor din cladirile companiei, departamentului comercial, leasing managerului;
  • gestioneaza relatia cu reprezentantii tehnici ai chiriasilor, furnizeaza informatiile de ordin tehnic;
  • gestioneaza relatia cu firmele care asigura garantia cladirii si a echipamentelor impreuna cu echipa de facility management;
  • coordoneaza echipa de facility management si urmareste respectarea planurilor de mentenanta si a colaborarii cu toti subcontractorii pe perioada desfasurarii reviziilor specializate;
  • coordoneaza si supravegheaza serviciile de securitate, pompieri, receptie și curățenie.

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare profil tehnic (inginerie civila / instalatii sau similar);
  • Experienta in administrarea cladirilor de birouri de minim 3 ani;
  • Limba engleza nivel avansat.

Cei interesati, pot trimite CV-ul la adresa de email: applications@cvo.ro.